معرفی مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی سپیدار

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی سپیدار با کسب مجوز از سازمان بهزیستی استان همدان، تأسیس شده است. این سازمان با هدف ارائه خدمات به جمعیت عموم و متخصصان شروع به فعالیت کرده است. در اولین گام به عنوان یک وظیفه اخلاقی برای هر متخصص بالینی و آگاه بر امور انسانی، این مؤسسه بر آن است تا انسان را در تمام طول فراخنای زندگی مورد حمایت قرار داده و در این مسیر به ارائه خدمات جهت درمان مشکلات روانی و رفتاری و ارتقاء احساس بهزیستی می پردازد. خدمات ارائه شده با این هدف عبارتند از: ·

درمان: روان­درمانی، درمان انواع اختلالات افسردگی، اضطرابی، وسواس، ترس مرضی، استرس و..

-مشاوره: خانواده، کودک، نوجوان، فردی، زناشویی، ازدواج، شغلی، تحصیلی و…

-سنجش و ارزشیابی: انجام آزمون­های معتبر هوش، شخصیت، خودشناسی، روابط زناشویی و….

-آموزش: برگزاری دوره­های آموزشی مهارت­های زندگی، فرزندپروری، مهارت­های پیش از ازدواج و…

در این میان نگاه خاصی به دامنه سنی کودکی و نوجوانی شده است و علاوه بر ارائه خدمات بطور خاص به کودکان و والدین از پیش از تولد تا رسیدن به دنیای بزرگسالی، مدارس و مؤسسات آموزشی به عنوان دومین و در وهله هایی مهمترین نهاد اثربخش بعد از خانواده مورد توجه قرار گرفته اند که در این مسیر بسته آموزشی و مداخلاتی ویژه مدارس طرح ریزی و فراهم شده است.

این مؤسسه همچنین با لحاظ کردن دغدغه های جمعیت متخصصین و سازمان بهزیستی به منظور ارتقاء سطح توانمندی حرفه ای و بازآموزی دانشجویان و همکاران فعال در حیطه مشاوره و خدمات رواندرمانی، محموعه کارگاه هایی را تدارک دیده است که با حضور اساتید مجرب و صاحب نام در هر حیطه و به طور خاص در حوزه کودک و نوجوان در قالب جلسات آموزشی و کارورزی بالینی به ارتقاء دانش، ایجاد مهارت و کسب تسلط جمعیت متخصصان بپردازد.

از سوی دیگر با احترام به رویکردهای حامعه نگر، این مؤسسه در رویکردی صنعتی – سازمانی مجموعه خدماتی را از سنجش و احصاء آسیب ها تا مداخله و رفع آنها برای ارائه به مؤسسات و سازمان ها تدارک دیده است. این مجموعه بر آن است تا به منظور ارتقاء بهره وری سازمانی، بهبود احساس بهزیستی و رضایتنمندی شغلی، سازمان را به عنوان یک کل یکپارچه و فرد را در مقام یک واحد معرف سازمان مورد مشاهده، مداقه و احیاء قرار دهد

ویژگی های متمایز کنند کلینک ما

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی سپیدار، را به دلایل ذیل میتواند جزء بهترین مراکز مشاوره در همدان دانست که با تاکید بر یادگیری و علم روز، پیوسته در حال رشد است:

  • حضور روانشناسان مجرب، متخصص و با تجربه از تمامی گرایش های روانشناسی
  • ارائه دهنده خدمات متنوع و تخصصی مشاوره و روانشناختی جهت پاسخگویی چندجانبه به مراجعین
  • اولین ­مرکز برگزارکننده ­تورهای ­روانشناسی ­درهمدان
  • اولین مرکز برگزارکننده پروژه بهداشت روان مدارس در همدان
  • اولین مرکز برگزارکننده پروژه بهداشت روان ادارات و سازمان ها در همدان
  • اولین مرکز برگزار کننده تحلیل فیلم های روانشناختی
  • دارای اتاق ویژه بازی درمانی به عنوان درمان پایه مشکلات و اختلالات روانی کودکان
  • فضای امن و آرام برای بهره مندی بهتر مراجعین از خدمات مشاوره
  • برگزار کننده کارگاه ها و کلاس های آموزشی عمومی و تخصصی
  • و…